Amatorsi wciąż niepokonani!

Piąta kolejka była zdecydowanie najciekawszą i najbardziej emocjonującą serią gier w tym sezonie. W meczu na szczycie Amatorsi potwierdzili swoją znakomitą formę. Kontaktu z czołówką nie tracą także Oldboje, którzy po wygraniu z Juniorem zrównali się punktami z Jasieńcem.

O godzinie 18.50 rozpoczął się mecz, który z pewnością będzie miał duży wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia ligi. W Jasieńcu po tegorocznych sukcesach apetyty znacznie wzrosły. W tej niewielkiej miejscowości zawodnicy niesieni kolejnymi zwycięstwami nabrali wiary w swoje umiejętności. Grając ambitnie i z charakterem zawodnicy z Jasieńca udowodnili, że w piłce nożnej liczy się przede wszystkim serce do gry . Po kilku minutach hitu sezonu Jasieniec za sprawą Adriana Sawickiego i Radosława Ziendy prowadził 2:0. Po dwóch ciosach lekko przymroczeni Amatorsi wzięli się do odrabiania strat. Fantastyczna akcja, którą wykończył Piotr Bartysiak była piłkarskim majstersztykiem w wykonaniu tego zespołu. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Robert Wasiak. Jasieniec ponownie za sprawą Radosława Ziendy zdołał wyjść na prowadzenie. W dalszej części meczu do siatki trafiali już tylko Amatorsi, Pozezdrze wygrało 6:3 i umocniło się na fotelu lidera. Takim samym wynikiem zakończyło się „starcie pokoleń” w którym Oldboje zmierzyli się z Juniorem. Wynik spotkania otworzyła „Młodzież”, ale później „Starszyzna” zagrała fantastyczne zawody wychodząc nawet na prowadzenie 6:1. Dzięki tej wygranej Oldboje na dwie kolejki przed końcem wciąż są w grze o mistrzostwo. Ekipa FC Gol próbowała zatrzeć złe wrażenie po dwóch porażkach z rzędu. Zadanie nie było łatwe ponieważ naprzeciw stanął dobrze dysponowany Strażak. Strażacy dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, którego nie udało im się utrzymać do końcowego gwizdka sędziego. Po dobrych zawodach spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 2:2. Na zakończenie piłkarskiego piątku w Kruklankach Center Pasz rozbił 13:1 Pięknych i Młodych. W zespole „Centrów” aż ośmiu graczy zdobywało bramki. Najwięcej razy bramkarza „Pięknych” pokonał Patryk Ścipura autor trzech goli. W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi Kamil Taraszkiewicz(16 bramek). W piątek 15 sierpnia o godzinie 18.10 rozpocznie się przedostatnia runda gier.