Początek trzeciego sezonu - "Dziadki" pierwszym liderem !

Rozpoczęła się trzecia edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej na Orliku w Kruklankach. W pierwszej kolejce można było obejrzeć trzy jednostronne spotkania i bokserska wymianę ciosów jaką zaserwowali Amatorsi w spółce z Juniorami.

Na czoło tabeli po inaugurującej sezon kolejce wysunęli się Oldboje(chociaż większości zawodników do wieku oldboja - 36 lat, trochę jeszcze brakuje). "Dziadki" rozbiły Pięknych 8:1 i dzięki najlepszemu stosunkowi bramek zajmują fotel lidera. "Starszyzna" prowadziła już 7:0, podobnie jak Niemcy w półfinale Mistrzostw Świata i wtedy podobnie jak nasi sąsiedzi z zachodu pozwolili sobie na chwile dekoncentracji, którą wykorzystał Łukasz Włodkowski. Drugie miejsce w tabeli FC Gol przegrał tylko gorszym bilansem bramek. Ekipa 86 ograła Giżycko 7:1(ten zespół na razie nie podał swojej oficjalnej nazwy). W tym spotkaniu także trzech graczy zaliczyło "dublet". Michał Kownacki, Rafał Ducki i Tomasz Mikołajczak dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. Strażacy zawsze gotowi do akcji tym razem nie byli gotowi do gry. Słaba frekwencja i dobra skuteczność Jasieńca sprawiła, że Strażacy przegrali 1:5. W Jasieńcu młodzieńcza finezja Mariusza Kurzawy w połączeniu z doświadczeniem Łukasza Macko okazały się skutecznym środkiem na OSP Kruklanki. Jedyne honorowe trafienie dla Strażaka zaliczył Daniel Kozłowski. Na deser pozostał mecz Amatorsów Pozezdrze z Juniorami Startu. To było pełne emocji i zwrotów akcji widowisko z dziesięcioma bramkami w roli głównej. Do przerwy po wyrównanym spotkaniu był remis 2:2. Po zmianie stron wymiana ciosów trwała do wyniku 4:4. Koniec spotkania to popis gry Oskara Krasowskiego. Napastnik z Pozezdrza w znakomitym stylu wykończył dwie akcji swojego zespołu i trzy punkty zainkasowali ograni w orlikowych bojach Amatorsi. Oskar jest pierwszym piłkarzem, który ustrzelił w tym roku hat-tricka, a co za tym idzie został pierwszym snajperem ligi. Druga runda gier rozpocznie się w piątek 18 lipca o godzinie 18.10.

Wyniki:

Jasieniec - Strażak 5:1