Puchar pojechał do Pozezdrza!

To już koniec piłkarskich zmagań na Orliku w Kruklankach. W piątek 22 sierpnia odbyła się ostatnia kolejka Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej. Trzecią edycję tych rozgrywek wygrał zespół Amators Pozezdrze.

Amatorsi aby być pewnym swego musieli wygrać z FC Gol 86. W pierwszych minutach zapachniało sensacją ponieważ FC Gol jako pierwszy trafił w tym meczu do siatki. Do wyrównania doprowadził nie kto inny jak Kamil Taraszkiewicz. Na 2:1 podwyższył w drugiej połowie Piotr Bartysiak. Bramkę na 3:1 dla ekipy z Pozezdrza ponownie zdobył Taraszkiewicz. FC Gol za sprawą Andrzeja Goliszewskiego zmniejszył dystans, ale na tym skończyło się strzelanie jego zespołu. Amatorsi wygrali 3:2 i tym samym wygrali ligę pozostając jedynym zespołem bez porażki. O czwartą lokatę rywalizował Strażak z Juniorem. Strażacy grający w mocno okrojonym składzie za sprawą Tomasza Barana prowadzili w tym spotkaniu. Junior w pierwszym kwadransie gry z nawiązką odrobił straty i prowadził 2:1. W drugiej połowie „Młodzież” urządziła sobie trening strzelecki i wygrała 9:3 co pozwoliło jej zająć czwarte, tak nie lubiane przez sportowców miejsce. Oldboje o 19.30 zmierzyli się z Center Paszem. „Starszyzna” dyktowała warunki na boisku przez większą część spotkania. Przy wyniku 6:1 zbyt wcześnie pozwolili sobie na rozluźnienie. „Centrzy” zdołali strzelić trzy bramki i zmniejszyli starty do wyniku 6:4. Na zakończenie dnia i rozgrywek Jasieniec urządził sobie festiwal strzelecki w meczu z „Pięknymi”. Przed tym starciem Radosław Zienda tracił do prowadzącego w klasyfikacji najlepszych strzelców Kamila Taraszkiewicza siedem tarfień. Zienda aż dziewięciokrotnie pokonał bramkarza „Pięknych”. Czternaście goli w dwóch ostatnich kolejkach sprawiło, że został królem strzelców. Popularny „Taras” podsumował to krótko i humorystycznie – I tak już nie mam gdzie stawiać statuetek - . Po zakończeniu sportowych zmagań przyszedł czas na ogłoszenie oficjalnych wyników i wręczenie indywidualnych wyróżnień. Pierwsze cztery zespoły : Amators Pozezdrze, Jasieniec, Oldboje i Junior otrzymały puchary. Pozostałym drużynom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Najlepszym bramkarzem został Sebastian Kalinowski z Jasieńca. Najpiękniejszym golem rozgrywek okrzyknięto jednogłośnie bramkę z „przewrotki” Tomasza Dzienisa. Nagrodę za postawę fair play i walkę do końca mimo niekorzystnych rezultatów otrzymali Piękni i Młodzi. Siedem tygodni rywalizacji na Orliku w Kruklankach minęło bardzo szybko, ale nie był to czas stracony. W przyszłym roku z pewnością odbędzie się kolejna już czwarta edycja Wakacyjnej Ligi na Orliku w Kruklankach.